Kaip pasiruošti darbui užsienyje?

Darbas užsienyjeJei nusprendėte, jog šiais sunkiais laikais Lietuvos darbo rinka negali jums pasiūlyti nieko doro, galbūt jus sudomins laikinas darbas užsienyje. Tai puiki proga išbandyti save svečioje šalyje, įgauti darbinės patirties ir tuo pačiu užsidirbti pinigų. Kaip bebūtų, laikinas darbas užsienyje gali paberti ir savų iššūkių, todėl viskam reikia gerai pasiruošti. Jei niekada nesate dirbęs niekur kitur, tik Lietuvoje, yra dalykų kuriuos turėtumėte žinoti apie pasiruošimą darbui kitoje šalyje.

Dokumentai ir draudimas

Viskas labai priklauso nuo to, į kokią šalį vyksite dirbti. Kadangi dauguma lietuvių toli nuo namų nepabėga ir dirba būtent Europos Sąjungoje, apie šias šalis ir pašnekėkime. Nors keliavimas Europos Sąjungos viduje yra nevaržomas, su savimi privalote turėti asmens dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę. Jūs galite būti patikrintas arba papulti į keblią situaciją, kurioje šio dokumento prireiks. Taip pat pasirūpinkite papildomu sveikatos bei kelionės draudimais. Niekada negalite žinote, kas nutiks kol būsite išvykęs arba keliausite, o kaip žinia, daugumoje vakarų šalių medicinos paslaugos yra labai brangios. Jei nenorite mokėti už jas iš savo kišenės, pasirūpinkite sveikatos draudimu kuris tikrai nekainuos taip brangiai. Dirbant užsienyje jums taip pat greičiausiai reikės atsidaryti ir savo banko sąskaitą toje šalyje, antraip negalėsite gauti atlyginimo. Jei darbinatės per įdarbinimo agentūrą, tokius dokumentus turėtų padėti sutvarkyti būtent ji. Jei laikinas darbas užsienyje bus specializuotoje srityje, kuriai reikia išsilavinimo arba tam tikrų sertifikatų, pageidautina jog išverstumėte juos į tos šalies kalbą. Vertimas turėtų būti patvirtintas notariškai.

Ką pasiimti į kelionę?

Gali atrodyti, jog kadangi dirbsite tik laikinai, jums nereikia per daug apsikrauti daiktais. Taip, per daug daiktų vežtis tikrai nereikia, tačiau yra ir tokių dalykų, kuriuos turėti su savimi tiesiog būtina. Pavyzdžiui tam tikri vaistai. Jei sergate ar nuolatos geriate kažkokius vaistus, pasirūpinkite jog jų turėtumėte užtektinai, nes kitoje šalyje jų gauti gali būti sudėtinga. Taip pat visuomet turėkite vaistų nuo skausmo, kadangi nežinia kada gali užklupti dantų skausmas ar panašūs nemalonūs pojūčiai.

Jei esate rūkorius, protinga būtų su savimi pasiimti ir leistiną kiekį cigarečių, nes bene visose vakarų Europos šalyse tabako gaminiai yra brangesni nei Lietuvoje. Kalbant apie maistą, persistengti nereikėtų. Galite pasiimti užkandžių, bet tikrai nesivežkite pilno šaldytuvo – juk darbas tik laikinas, maisto nusipirksite vietoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *