Tiesa apie maisto papildus: Ar tikrai verta juos vartoti?

Daugelis žmonių mano, kad maisto papildai yra paprastas būdas gauti visų reikalingų vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų. Deja, taip nėra. Šių maistinių medžiagų galima gauti iš maisto, tačiau gauti jų papildų pavidalu gali būti labai sudėtinga. Pavyzdžiui, daugelis maisto produktų yra praturtinti papildomomis maistinėmis medžiagomis, todėl praktiškesnis variantas gali būti papildyti maistą tik šiais maisto produktais. Tiesa apie maisto papildus yra ta, kad jie nesuteikia jokios naudos, palyginti su visaverčio maisto valgymu arba įprastų vitaminų ir mineralų papildų vartojimu. Jei ieškote sveikų būdų palaikyti savo sveikatą ir išsaugoti gerą savijautą, geriau apskritai jų nevartoti. Šiame straipsnyje nagrinėjama, ką reikia žinoti apie maisto papildus. ambicija.eu viskas už gerą kainą.

Kas yra maisto papildas?

PapildaiMaisto papildas – tai medžiaga, vartojama sveikatos tikslais, o ne siekiant pakeisti trūkstamą maistinę medžiagą maiste. Maisto papildai yra skirti mitybai palaikyti ir sustiprinti, o ne maistinėms medžiagoms, kurių nėra maiste, tiekti. Maisto papildai gali suteikti maistinių medžiagų, kurių nėra vien tik maiste, arba jų sudėtyje gali būti medžiagų, kurių nėra maiste. Kai žmonės vartoja maisto papildus, jie paprastai siekia gauti maistinių medžiagų, kurių jie negauna pakankamai su standartine amerikietiška mityba. Daugelio vitaminų ir mineralų tipiškoje vakarietiškoje mityboje yra nepakankamai, todėl juos gali būti naudinga vartoti papildų pavidalu. Nors maisto papildų vartojimas gali būti naudingas, jie nepakeičia sveikos mitybos. Į savo mitybą įtraukdami įvairių šviežių vaisių ir daržovių (rekomenduojamas vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų paros kiekis – ne mažiau kaip 2-3 puodeliai), gausite organizmui reikalingų maistinių medžiagų. Jei vartojate sveiką maistą, jums nereikia vartoti maisto papildų.

Ar maisto papildai padeda išlikti sveikiems?

Ne. Dauguma maisto papildų nesuteikia jokios naudos sveikatai, todėl neturėtumėte jais pasikliauti, kad išliktumėte sveiki. Dauguma maisto papildų nėra skirti įprastam maistui ir gėrimams pakeisti, todėl jų nereikėtų vartoti vietoj subalansuotos mitybos. Jei įpratote vartoti maisto papildus, galite pastebėti, kad jie neduoda jokios naudos. Taip yra todėl, kad maisto papildai yra skirti mitybai palaikyti ir sustiprinti, o ne suteikti maistinių medžiagų, kurių nėra maiste. Jei maitinatės visaverte mityba, papildų vartoti nereikia. Maistinių medžiagų galima gauti valgant įvairius vaisius ir daržoves, neskaldytus grūdus, žuvį, ankštines daržoves, kiaušinius ir pieno produktus. Vitaminų ir mineralų taip pat galite lengvai gauti gerdami vandenį. Maisto papildų vartoti nereikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *