Kokios apsauginės kaukės iš tiesų saugo?

Koronavirusui pradėjus plisti apsauginės kaukės tapo privalomu aksesuaru, kad ir kur bebūtumėte. Deja, daugelis tikrai nėra patenkinti, jog jas reikia dėvėti visada ir visur, tačiau apsaugoti savo sveikatą nuo viruso yra tikrai labai svarbu. Tik prasidėjus gausiam viruso plitimui, nuo užsikrėtimų padėjo apsisaugoti karantinas ir buvimas namuose, tačiau dabar kai viskas nuslūgo ir viešose vietose lankytis galima vis tiek dar reikia pasisaugoti. Paskutiniuoju metu susirgimų atvejai ir vėl pradeda didėti, todėl niekada neaišku kuris kontaktas gali būti lemtingas. Tiek buvimas darbe, tiek apsipirkimas parduotuvėje ar važiavimas viešuoju transportu yra rizikinga, todėl reikia užsitikrinti, jog apsauginės kaukės visuomet jūsų rankinėje. Tačiau prieš tai reikia žinoti kas iš tiesų veiksminga apsisaugojant ir kas ne.

Apsauginės kaukėsApsauginės kaukės gali būti labai įvairios, vienos medicininės, kitos ne, atsiranda gausybė medžiaginių kaukių, siūlomi respiratoriai ir dar daugelis kitų variantų. Puiku, jog yra iš ko rinktis ir kol kas šių priemonių nepritrūko, tačiau ar tikrai bet kuris pasirinktas variantas apsaugos taip, kaip norima. Deja, bet veiksmingų variantų nėra jau tiek daug, todėl labai svarbu įvertinti kokio efekto siekiate – sveikatos apsaugos ar kaukės dėl vaizdo. Puikią apsaugą suteikiančių veido kaukių rasite – https://respiratorius.lt/.

Vienkartinės kaukės gali būti ir medicininės, ir paprastos, ne itin veiksmingos. Atrodo jos panašiai, todėl reikia prieš perkant pasidomėti kas tai per kaukė ir ar tikrai nusižiūrėjote gerą variantą. Respiratoriai tai yra bene geriausias variantas, lygiai taip pat neblogai apsaugoti gali ir medicininės vienkartinės kaukės. Deja, bet jos saugo tik porą valandų, o su respiratoriais galima džiaugtis apsauga net 8 valandas. Medžiaginės kaukės yra pats prasčiausias variantas, visgi ne visi supranta, jog jos nieko neapsaugo. Žinoma, jei visi patalpoje bus bent jau su medžiaginėmis kaukėmis, tai kažkiek pristabdys mikroorganizmų plitimą, tačiau norint rimtos apsaugos geriau dėmesį skirti kitiems variantams.

Kad užtikrinti tinkamą rankų higieną reikia jas nuolat plauti arba su savimi visuomet turėti dezinfekcinę priemonę, kuri užtikrins, jog nešvariomis rankomis neliesite savo veido. Kai kurie tą daro nepajausdami, todėl rankomis virusas greitai pasiekia veidą, o tuomet gali nesunkiai patekti ir į organizmą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *