Ar ir Jūs bijote odontologo?

Jei jūsų paprašytų įvardinti 10 vietų, kur nebenorėtumėte apsilankyti, ko gero kaip ir dauguma į sąrašą įtrauktumėte ir odontologijos kliniką. Nesvarbu, esate vaikas, ar suaugęs, dantisto kėdė mažai kam kelia teigiamas emocijas ir net nesvarbu, kad ji jau nebe tokia, kokia buvo prieš 20 ar dar daugiau metų. Jau net nekalbant apie senesnius laikus, kai vienintelis dantų gydymo metodas buvo danties pašalinimas. Odontologai papasakotų, kad per paskutinius porą dešimtmečių dantų gydymo technika ir metodai smarkiai pažengė į priekį. Net ir tokia smulkmena, kaip švirkšto adata pasikeitė neatpažįstamai – šiandien ji gerokai plonesnė, todėl dūris yra beveik visiškai neskausmingas, vos juntamas. Nors vis tiek ko gero ne mažiau keliantis baimę…

Odontologijos klinikaŠiuolaikinė moderni odontologijos klinika, kaip kad Klaipėdoje jau virš 20 metų veikianti odontologijos klinika „Vaidenta“, gali pasiūlyti išties platų paslaugų spektrą – ne tik pagelbėti ištikus rimtai bėdai su dantimis, bet ir estetinį dantų balinimą. Moderniausia įranga apsirūpinusioje klinikoje atliekamos rimtos procedūros ir chirurginės operacijos – dedami dantų protezai, sriegiami dantų implantai, sinuso pakėlimas, atliekamas dantų šalinimas, dantų šaknų rezekcijos ir amputacijos, cistų šalinimo operacijos bei liežuvio ir lūpos pasaitėlio plastika. Na, o bijantiems skausmo siūloma puiki išeitis – klinika netgi turi nuosavą anesteziologą, kuris gali atlikti sedaciją, liaudiškai tariant,vadinamą narkozę.

Na, o kad vizitų pas dantų gydytoją turėtumėte kuo mažiau, nepamirškite reguliariai valyti dantis bent du kartus per dieną: ryte po pusryčių ir vakare prieš einant miegoti. Dantis rekomenduojama valyti minkštu šepetėliu šluojamaisiais arba sukamaisiais judesiais. Nors užtrunka nemažai, itin svarbu kruopščiai išvalyti visus dantis iš visų pusių, mat likusios bakterijos labai greitai dauginasi. Tam ne visada pakanka paprasto dantų šepetėlio, kadangi jis nepasiekia tarpdančių, kuriuose kaupiasi maisto likučiai ir daugybė bakterijų. Patartina įsigyti tarpdančių siūlą, kuris padės išvalyti sunkiau pasiekiamas vietas. Siekiant geriausio rezultato, būtų puiku išsivalius dantis, papildomai išskalauti burną specialiu skalavimo skysčiu. Na, ir, žinoma, reikėtų nepamiršti reguliariai keisti ir šepetėlio – bent kas 3 mėnesius.

Linkime sveikų dantų ir gražių šypsenų!

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *