Ar lengva pastatyti daugiabutį?

Pažvelgus, kaip vyksta naujos statybos Užupyje, kyla minčių: ar lengva taip statyti? Apskritai, ar lengva pastatyti daugiabučius, naujus būstus Vilniuje? Atsakymas turi įvairių aspektų.

Sklypo pirkimas

Gatvė UžupyjeVisų pirma, norint investuoti į Nekilnojamąjį turtą ir pastatyti kažkokius naujus namus, reikia investuoti į patį sklypą. Yra skirtumas, ar sklypas bus perkamas kur nors Avižieniuose, ar Paupyje, Užupyje. Veikiausiai Avižieniuose ar kitame priemiestyje tektų pirkti sklypą kotedžams, nuosaviems namams. Ten apsigyventų jaunos šeimos, džiugiai žinančios, kad kvartale ir daugiau gyvena tokių šeimų. Tačiau miesto centre nuosavų namų su sklypais nepadarysi, nes tai labai brangu. Žemė centre yra labai brangi, taigi, čia statomi pastatai, kurių naudingasis plotas išsidėsto vertikalioje ašyje. Taigi, investuotojo planas pirmiausia turėtų apimti žemės sklypo pirkimo procesą, tam numatytą biudžetą. Dažnai yra perkamas ne sklypas, o kažkokia troba su sklypu, ir ten vėliau statomas daugiabutis.

Privažiavimas prie statybų vietos

Renkantis sklypą, reikia atsižvelgti į privažiavimą. Kaip visos statybų technikos galės privažiuoti prie statybų aikštelę, ar yra įmanomas tas privažiavimas. Aišku, reikia gauti ir visų kaimynų sutikimą, kad tą būtų įmanoma padaryti, gali tekti prašyti jų parašų už tai pasiūlant jų daugiabučio atnaujinimą ar kažką kito itin vertingo.

Leidimai ir dokumentai, projektavimas

Taigi, leidimai turi būti ne tik iš kaimynų, bet ir iš savivaldybės, miesto architektų ir pan. Tokioje jautrioje dalyje kaip Senamiestis, Užupis, Paupys, kitos istorinės miesto vietos – leidimus derinti tenka ilgai, kadangi tai yra itin apsaugomos teritorijos, kurias reikia labai prižiūrėti.

Statybų procesas

Vėliau eina pats statybų procesas, kuris gali nulemti viso projekto sėkmę. Pirmiausia, ar jis yra sklandus. Ar komandos dirba taip, kaip turėtų, ar nedaro kažkokio broko. Ar pavykta paskui namą priduoti, ar viskas gerai. Labai dažnai ta eiga ir jos sklandumas yra susijęs su tuo, koks yra šio projekto finansavimas. Jeigu trūksta pinigų, gali labai stoti darbai. Finansavimas – jautri tema. Paprastai investuotojas turi kažkokią sumą pinigų, o tada statybų eigoje pardavinėja dar nepastatytus ir neparduodu būstus. Žmonės juos renkasi labai atsargiai, nes bijo prarasti pinigus, jeigu statybos dėl kokių nors priežasčių žlugtų. Kita vertus, tai yra šansas įsigyti gerą nekilnojamąjį turtą Vilniaus centre tikrai pigiai. Taigi, kai kas rizikuoja, kai kas perka daug brangiau, kuomet jau būna pastatyta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *