Dantų šepetėlių tipai

Ne paslaptis, jog burnos ertmės higiena yra labai svarbi mūsų visų gyvenime. Šiam tikslui, ko gero dažniausiai naudojamas įrankis yra dantų šepetėlis. Rinkoje galima rasti gausybę skirtingų dantų šepetėlių. Jie būna įvairiausių formų ir dydžių, todėl akivaizdu, kad vieni turėtų tūrėti vienoki ar kitokį pranašumą, lyginant su kitais.

Išsirinkti dantų šepetėlį nebūtinai turi būti sunku, jei žinote, ko tiksliai ieškote. Jei, kaip ir dauguma žmonių, niekada apie tai daug negalvojote, žemiau pateikiama keletas dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti, kai kalbama apie įvairius rinkoje esančius dantų šepetėlių tipus.

Dantų šepetėlio šereliai

Šeriai būna trijų pagrindinių tipų:

1) labai minkštas;

2) minkštas;

3) vidutinis;

4) kietas.

Stomatologai linkę rekomenduoti minkštus šerius, nes jie nėra tokie žalingi jūsų emaliui kaip kietesnio tipo. Minkšti dantų šepetėliai taip pat tinkami dantenoms valyti ir padeda išvengti jų uždegimo bei kitų ligų.

Dantų šepetėlio šereliai taip pat būna įvairių išdėstymų, formų ir ilgių, įskaitant plokščius, kupolinius ar banguotus. Labiausiai rekomenduojami kupoliniai arba suapvalinti šereliai, nes jie yra švelnesni dantims, tačiau vis tiek pašalina apnašas ir nepageidaujamus maisto likučius. Galų gale šie skirtumai yra nedideli, todėl turėtumėte pasirinkti tai, kas jums tinka.

Šepetėlio galvutė ir rankena

Dantų šepetėlio dydis taip pat turi įtakos. Didesnės galvutės gali atrodyti taip, lyg jos geriau valytų, tačiau iš tikrųjų jos gali būti mažiau efektyvios sunkiai prieinamose vietose burnoje. Mažesnės dantų šepetėlio galvutės gali lengviau patekti į krūminių dantų šonus ir galą.

Taip pat svarbu pasirinkti tinkamo dydžio dantų šepetėlį tinkamo amžiaus žmogui. Vaikų ir paauglių burnoje gali būti ankšta viso dydžio šepetėliui, o tai gali būti nepatogu ir mažiau veiksminga.

Dantų šepetėlio rankena neturi įtakos valymui, tačiau ji turi įtakos tam, kiek laiko valysite. Yra daugybė formų ir dizainų, kuriuos galite išbandyti, tačiau viskas priklauso nuo asmeninio pasirinkimo.

Elektriniai dantų šepetėliai turi savų privalumų, o tinkamai naudojant jie taip pat gerai valo dantis (kartais net ir geriau). Tradiciniai dantų šepetėliai suteikia žmonėms apčiuopiamą valymo pojūtį, o tai daugeliui žmonių patinka, be to, jie yra daug pigesni.

Kai kuriais atvejais geriau naudoti elektrinį šepetėlį. Vaikams dažnai sunku tinkamai išsivalyti dantis, taigi elektrinis šiuo atveju gali atlikti geresnį darbą. Jie taip pat geriau tinka visiems, turintiems judėjimo problemų, tokių kaip artritas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *