Vaginitas – problema, kurią išspręs jūsų ginekologas

Vaginitas yra makšties uždegimas. Ši liga paptastai kyla dėl mielių ir bakterijų, kurios paprastai gyvena makštyje, disbalanso. Ligos sukelėjai gali būti bakterijos, mielės ar virusai. Kartu su atsiradusiu diskomfortu galite pastebėti kitokį nei įprastai kvapą. Svarbu žinoti, jog cheminės medžiagos muiluose, purškaluose ar net drabužiuose, kurios liečiasi su šia vieta, gali dirginti gležną odą ir audinius.

Ne visada lengva suprasti, kas vyksta ir kaip galite sau padėti. Tokiu atveju jums tikriausiai prireiks gydytojo pagalbos. Pajutus pirmuosius simptomus, jums pades ginekologas.

Vaginito tipai ir priežastys

Gydytojai įvairias ligas, sukeliančias infekciją ar makšties uždegimą, vadina „vaginitu“. Dažniausiai pasitaikančios rūšys yra:

1) bakterinė vaginozė – makšties uždegimas dėl per didelio bakterijų dauginimosi. Paprastai tai sukelia stiprų žuvies kvapą;

2) candida arba "mielių" infekcija – per didelis candida grybelio, kuris paprastai randamas nedideliais kiekiais makštyje, perteklius;

3) chlamidijos – dažniausia lytiniu keliu plintanti moterų infekcija;

4) gonorėja – dažna infekcija, plintanti lytiniu keliu;

5) trichomonozė – lytiniu keliu plintanti infekcija, kurią sukelia parazitas;

6) virusinis vaginitas – uždegimas, kurį sukelia virusas, pvz., herpes simplex virusas arba žmogaus papilomos virusas, plintantis lytiniu keliu.

Lytiniu keliu plintančių ligų simptomai nėra iš pirmo žvilgsnio tokie akivaizdūs. Negydomi kai kurie iš jų gali visam laikui pažeisti jūsų reprodukcinius organus arba sukelti kitų sveikatos problemų. Taip pat galite ligų sukelėjus perduoti savo partneriui.

Kartais niežulys, deginimas ir net išskyros atsiranda be infekcijos (neinfekcinis vaginitas). Dažniausiai tai yra alerginė reakcija arba dirginimas dėl tokių produktų kaip:

1) plovikliai;

2) dušo želė;

3) audinių minkštikliai;

4) parfumuoti muilai;

5) spermicidai.

Tai taip pat gali būti dėl sumažėjusio hormonų lygio, dėl menopauzės arba dėl kiaušidžių pašalinimo. Dėl to jūsų makštis gali išsausėti, o tai vadinama atrofiniu vaginitu. Jo metu lytinis aktas gali būti skausmingas, taip pat galite justi makšties niežėjimą ir deginimą.

Mielių infekcija ir bakterinė vaginozė

Dvi dažniausiai pasitaikančios vaginito priežastys yra susijusios su organizmais, gyvenančiais jūsų makštyje. Jie gali turėti labai panašių simptomų. Mielių infekcijos yra per didelis mieliagrybių, kurios paprastai yra jūsų kūne, augimas. Bakterinė vaginozė atsiranda, kai sutrikdomas bakterijų balansas. Esant abiem sąlygoms, galite pastebėti baltų arba pilkšvų išskyrų.

Kaip galite juos atskirti? Jei jaučiamas žuvies kvapas, tikėtina tai bakterinė vaginozė. Jei jūsų išskyros atrodo kaip varškė, gali būti kalta mielių infekcija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *