Ekologiškas požiūris į avalynę vaikams

Vaikiški bataiKiekvienas gyvenimo elementas, net ir tokie pirkiniai kaip batai vaikams gali būti pasirenkami su ekologišku požiūriu, noru pasauliui palikti mažiau šiukšlių, mažiau žalos, duoti kažką gero. Tad ką daryti, kad planetai būtų geriau, planuojant vaikišką avalynę?

Panaudotus batus – parduoti mamyčių turgeliuose

Pirmiausia reikia pasakyti, kad tie patys batai vaikams būna reikalingi gana trumpai. Vaikų koja auga labai greitai, todėl žieminių, vasarinių ar rudeninių batų keliems sezonams įsigyti tikrai nepavyks. Tad reikia susitaikyti su ta mintimi, kad avalynė bus dėvima trumpai. Tai aišku nereiškia, kad ji turėtų būti kaip nors nekokybiška. Atvirkščiai, vaiko kojai būtina patogi ir kokybiška avalynė, kuri padėtų teisingai formuotis besivystančiai pėdai. Tačiau ką norime pasakyti, tai, kad nuavėjus vienus batus, galima juos iškart parduoti mamų turgeliuose, interneto parduotuvėse. Antrinis ir apskritai daiktų panaudojimas – tai vienas iš kertinių ekologiškumo ir planetai draugiško požiūrio principų. Vaikų drabužėliai, daiktai, žaislai, batai yra tos prekės, kurių prireikia tik trumpą laiką, jos net nespėja nusidėvėti, kitos atrodo kaip naujos. Todėl visa tai verta parduoti iš rankų į rankas.

Nepripirkti per daug

Taip pat batai vaikams turėtų būti atsakingai pasirenkant, kad tikrai būtent tokius batus vaikai avėtų, kad tikrai to norėtų. Neverta pirkti iškart kelių porų batų tam pačiam sezonui, kadangi ir taip jų reikės trumpai. Juo labiau, kad vieni tą pačią funkciją kaip turimi batai labiau patinka galbūt mamytei, o ne vaikui, ir ji tikisi, kad vaikas vis tiek bent kartais juos avės. Bet veikiausiai tai reikš tik tai, kad įsigysite pirkinį, kuris bus nepanaudotas arba panaudotas vos kelis kartus, o vėliau teks jį jau ir parduoti, nes vaiko kojytė labai greitai išaugs. Aišku, yra vaikų, kurių kojos auga, kol pasiekia tik kokią 36 dydį, tai moteriška mažiausia pėda. Yra ir pėdų, kurios išauga iki 48 nestandartinio dydžio – tai vyriška pėda. Pastaroji auga labai greitai, dėl to ir batų reikia gal net kelių per tą patį sezoną. Pirkti "išaugimui" irgi reikia labai atsargiai. Tačiau visada geriau perkant einamajam laikui batus, pirkti bent vienu dydžiu didesnius – taip bent šiek tiek prailginsite avėjimo laiką, kol batai neims spausti. Įsigyti batus iš aplinkai draugiškų medžiagų irgi rekomenduotina. Būtent tada galėsite džiaugtis, kad jūsų avalynės įsigijimas nepakenkė aplinkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *