Gyvenimas kaime ir mieste: kuo jie skiriasi, tai išbandžius

Ne tik zemes ukio technika, bet ir daugybė kitų skirtumų skiria miesto ir kaimo gyvenimą. Žinoma, mieste niekada nepamatysite pūškuojančio traktoriaus ar lėtai savo dantis išskleistus vežančio kombaino. Vos išvažiuojate iš miesto, šie padarai it kažkokie keisti laukiniai gyviai, sutinka jus laukuose, pievose. Tačiau pažvelkime plačiau ir pažiūrėkime, kokių dar žmonės pastebi skirtumų tarp miesto ir kaimo gyvenimo.

Skiriasi transportas, kurį matai per langą

Žemės ūkisTaigi, kaip minėjome, labai skiriasi transportas. Tik kaime važinėja kombainai, ar galbūt nedideliuose jungiančiuose miestukuose pravažiuoja. Tačiau tokios transporto priemonės nesiartina prie didmiesčių ir į juose niekuomet nelenda, nes žino, kad nieko gero ten nepeštų. Kaimuose taip pat nesutiksite tokių transporto priemonių kaip riedžių, segvejų, troleibusų, tramvajų, metro, taip pat mažiau čia bus riedučių ar elektrinių paspirtukų, kuriuose dabar taip mėgsta miesto gyventojai.

Kai atsiranda naktis

Tačiau tai dar ne viskas. Ateinanti naktis mieste yra niekas. Jos ten kaip ir nėra. Visada yra daug gamyklų, įmonių, kurios turi naktinę pamainą ir tiesiog dirba naktį. Taip pat yra ir viešų įstaigų, kur gali ateiti naktį: bankomatų, kavinių, restoranų, klubų, kebabinių, yra ir visą parą budintys gydytojai ir kiti dalykai. Gatvės, aikštės, svarbiausi pastatai, paminklai, tiltai yra apšviesti ir visa tai panyra į kažkokią nuostabią miesto šviesą ir dūzgesį. Kas vyksta naktį kaime, provincijoje, mažame miestelyje? Apšvietimo arba nėra, arba jį išjungia dešimtą vakaro. Visiška tamsa, niekas nedirba, visi miega. Gal tai ir sveika žmogui, gal taip ir turi žmogus gyventi naktį? Tiesiog užmigti? Visgi tai gąsdina daugybę žmonių ir juos verčia keliauti gyventi į didmiesčius, užuot pasilikus mažuose miesteliuose.

Atstumai ir laikas

Didžiuliu miestelių privalumu laikomi maži atstumai tarp vietų, į kurias reikia nueiti. Ar tai būtų nuo namų iki bažnyčios, iki mokyklos, dailės mokyklos ar kitų panašių vietų, tačiau tie atstumai visuomet tarsi išlieka labai nedideli. Žinoma, jeigu kažkurių svarbių dalykų nėra, pavyzdžiui, poliklinikos, tuomet atstumai yra daug didesni, nes tenka važiuoti į kitą miestą.

Kitoks bendravimas

Kai žmonės vieni kitus pažįsta, atsiranda glaudesni ryšiai pačioje bendruomenėje ir tai leidžia turėti kokybiškus santykius su visuomene. Skirtinga darbų pasiūla miete yra nepalyginama su kaimu. Čia yra tik keli darbai, kuri gali eiti dirbti ir gauti stabilų atlyginimą, tačiau taip pat čia yra daugiau galimybių kurti kažką savo. Ką žmonės veikia vakarais? Apie tai kitą kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *