Kaip išsirinkti nivelyrą?

Prieš keliasdešimt metų nivelyrai buvo žinomi tik tam tikros srities specialistams. Jie turėjo būti pabaigę specialius mokslus geodezijos srityje arba turėjo būti baigę statybų studijas. Šiuo metu nebereikia baigti mokslų tam, kad dirbti su nivelyro prietaisu, o jo panaudojimas yra labai platus, todėl net ir namuose juo gali naudotis daugelis.

Laikai keičiasi, o kartu su tuo keičiasi ir technikos panaudojimo galimybės. Šiuo metu nivelyras nors ir sudėtingesnis, nei, pavyzdžiui, prieš kelis dešimtmečius, tačiau naudojimasis jais vis paprastėja, todėl nereikia specialių mokslų. Dabar kiekvienas, kuriam reikalingas nivelyro atliekamas darbas, gali juo pasinaudoti. O naudotis juo galima tiek atliekant sudėtingus matavimus, tiek ir atliekant pačius paprasčiausius darbus namuose, kaip, pavyzdžiui, naudoti lazerinį gulsčiuką. Taigi, kiekvienas žmogus, kuris nori namuose atlikti remontą ir viską atlikti tinkamai, gali be didelio vargo palengvinti darbus pasinaudojant nivelyru.

MatavimaiRenkantis tinkamą nivelyrą reikia žinoti, kad yra automatiniai ir mechaniniai. Jie skirstomi pagal niveliavimo mechanizmus. Jeigu tai mechaninis nivelyras, tai sureguliuoti reikės patiems su šonuose esančiais gulsčiukais. Tuo tarpu automatinis nivelyras nereikalauja atlikti tokio darbo, nes viską išgulsčiuos pats t.y. automatiškai. Beje, reikia žinoti, kad automatiniai kainuos brangiau, nei mechaniniai, tačiau naudotis patogiau automatiniu, o ir rezultatai bus tikslesni automatinio, o ne mechaninio nivelyro.

Renkantis nivelyrą svarbu ne tik veikimo principas, bet ir veikimo plokštumos. Jos skirstomos į horizontalias ir vertikalias. Be to, horizontalios plokštumos dar skirstomos papildomai į horizontalias paprastas ir į horizontalias su nuolydžiu. Pavyzdžiui, kasant pamatus namui reikalingas nivelyras su horizontalia plokštuma, o norint padaryti kanalizacijos vamzdžius su nuolydžiu, reikalingas horizontalus su nuolydžiu nivelyras. Reikia paminėti, kad nivelyrai su nuolydžiu patogūs tokiems darbams, kai reikia kloti trinkeles, tiesti gatves ar šaligatvius bei formuojant reikiamą kraštovaizdį. Jeigu ir jums reikalingas nivelyras su nuolydžiu, tai reikia žinoti, kad patogu bus naudotis lazeriniu nivelyru turinčiu lazerio spindulį. Tuo tarpu vertikalios plokštumos nivelyras darbuose praverčia atliekant tokius darbus, kaip fasado remontas ir statybos arba atliekant vidaus remonto darbus. Svarbus patarimas – rinktis žalios spalvos nivelyro lazerio spalvą, nes ji geriau matoma, nei raudonos. Ir žinoma, pabaigai reikia pasakyti, kad svarbi nivelyro komplektacija bei kokybė. Renkantis kokybišką nivelyrą galima bus ilgai naudotis jo darbu ir taip palengvinti savo atliekamus darbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *