Statybinės tvoros: Ką turėtumėte žinoti prieš statydami

TvorosKai planuojate statyti tvorą savo kieme, galite manyti, kad tai galite padaryti patys. Juk tai tik keli mediniai skersiniai, tiesa? Na… ir taip, ir ne. Tvora beveik visada bus gaminama iš medžio, kai ji statoma gyvenamiesiems tikslams. Tačiau situacija dažnai būna sudėtingesnė. Yra daug smulkių detalių, susijusių su tvorų statyba, kurios, jei nebūsite atsargūs, gali turėti didelės reikšmės tolimesniam darbui. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad prieš statydami tvorą savo nuosavybėje turite gauti vietos savivaldybės leidimą? Arba kad statybos taisyklės keičiasi priklausomai nuo to, kur yra jūsų nuosavybė? Jei nenorite išleisti nereikalingų pinigų arba gaišti laiko ir energijos vėliau viską iš naujo darydami, būtinai patikrinkite šiuos dalykus prieš pradėdami darbus. Plačiau: https://tspastoliai.lt/produkto-kategorija/aliumininiai-boksteliai puslapyje.

Išstudijuokite vietinius statybos kodeksus ir potvarkius

Pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti prieš statydami tvorą, yra patikrinti vietinius statybos kodeksų potvarkius. Beveik kiekvienoje šalies vietovėje galioja įstatymai, kuriuose nurodoma, kokio tipo tvorą leidžiama statyti ir kur ją galima statyti. Jei statydami tvorą nesilaikysite taisyklių, gali tekti ją nugriauti arba net būti nubausti pinigine bauda. Tuo rizikuoti nenorite, ypač jei ateityje planuojate parduoti savo namą. Statybinės tvoros ir jų pirkimas.

Tvoros statybos pagrindai

Spręsdami, kaip statyti tvorą, turite įsitikinti, kad suprantate statybos pagrindus: kas, kur ir kodėl dedama. Supratus šiuos dalykus, likusi tvoros statymo proceso dalis bus daug lengvesnė. Stulpai – Pirmiausia turite nuspręsti, kokio tipo stulpus naudosite. Priklausomai nuo jūsų situacijos, yra trys pagrindiniai variantai: mediniai, betoniniai arba metaliniai. Jei statote medinę tvorą, jūsų stulpai gali būti pagaminti iš apdorotos medienos, slėgiu apdorotos medienos (PT) ar net kedro. Mediniai stulpai yra pigiausias variantas, tačiau juos paprastai reikia dažniau keisti, nes jie greičiau pūva ir genda nei kitos medžiagos. Betoniniai stulpai gaminami su tuščiaviduriu šerdimi ir paprastai naudojami komercinėse patalpose, kur jie turi išlaikyti didesnes apkrovas. Jie yra brangūs, tačiau yra geros kokybės ir ilgai tarnauja.

Kokio tipo tvorą turėtumėte statyti?

Prieš nuspręsdami statyti tvorą, turėtumėte apžiūrėti savo sklypą ir nuspręsti, ką norite aptverti ir ką norite aptverti. Ar turite naminių gyvūnų, kuriuos reikia aptverti? Ar turite vaikų, kuriuos reikia aptverti? Taip pat turite nuspręsti, kokio tipo tvoros jums reikia. Ar jums reikia tvoros, kuri neleistų žmonėms patekti į vidų, ar tvoros, kuri neleistų daiktams patekti į vidų? Tikriausiai norėsite abiem atvejais tinkamos tvoros.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *