Kaip internetas pakeičia spausdintą žodį

Interneto era ir jo įsigalėjimas neabejotinai stipriai pakeičia spausdinto žodžio galią. Ir antspaudu gamyba daroma dabar jau tik išskirtiniais atvejais, ir visa spauda yra atliekama tada, kai to iš tikrųjų reikia.

Antspaudai, sutartys

Pirmiausia vis dar naudojami popieriniai variantai yra sutarčių. Žmonės jaučiasi užtikrintai ir konkrečiai, kuomet gali patys pasirašyti sutartį, ją atspausdinti. Taip pat su tikru antspaudu uždėti ženklą. O kartais galbūt tiesiog dėti ne antspaudai, o parašą sava ranka. Žmonėms tai patinka, tai yra patogu. Tačiau ne kiekvienas žmogus supranta, kad tai irgi keičiasi. Amžinai taip nebus. Antspaudus išstumia el. parašai, o elektroninės sutartys popierines… Tačiau nereiškia, kad tai yra gerai.

Kuo nepatogūs elektroniniai dokumentai?

AntspaudaiSunku nepastebėti, kokį visgi nepasitikėjimą žmonėms kelia visos tos interneto ir virtualios veiklos, kuomet žmogus negali turėti nei tikros sutarties, nei tikro antspaudo… Ypač tai daug pagrįstos baimės kelia vyresniajai kartai, kuriai galiausiai tenka susitaikyti su tokia situacija ir supratingai laukti to, kas laukia ateity. Lengva žmones apgauti, kuomet internetu bandoma suteikti paslaugas ir skaitmeniniu būdu priversti pasirašyti. Vis tiek tikėtina, kad banke gavę sutartį, nors ir labai smulkiu šriftu bus 3 lapai prirašyti, bet pabandysite juos paskaityti. O štai pirkdami paslaugą internete, iškart uždėsite varnelę prie teiginio „Sutinku su sąlygomis ir taisyklėmis“, net neatidarę tų taisyklių ir nepažiūrėję, kas tai yra. Tad patogesnio būdo apgavystėms nėra. Popierinės sutartys anksčiau buvo daug patikimesnis dalykas. Kaip ir tikrų antspaudų gamyba.

Kodėl nepatogios ir patogios elektroninės knygos?

Dėl elektroninių knygų atsiradimo buvo visokių nuogąstavimų. Atsirandant skaityklėms, kilo panika, jog dabar jau tikrai užsilenks visas knygų verslas. Tačiau taip neatsitiko. Elektroninės knygos ir patogios ir nepatogios vienu metu, todėl pilnai spausdinto žodžio jos nepakeitė. Jos paliko gerą įspūdį tiems, kas ieškojo tikrai patogaus būdo skaityti visiškai neužimant vietos. Pavyzdžiui, kelionių metu yra patogu net 5 knygas susidėti į vieną mažytę plokštelę. Tačiau kitais atvejais yra kitaip. Pavyzdžiui, ruošiantis egzaminams, rašant darbus, skaitant savo malonumui namuose – vis dar nuostabu atrodo turėti tikrą spausdintą popierinį žodį.

Popieriniai laiškai visai dingsta

Virtualus pasaulis pakeitė mūsų susirašinėjimo įpročius. Dabar visi kalbame tiesiogiai internete, kai anksčiau tai buvo procesas, kuris galėjo būti įmanomas tik esant popieriui, rašalui, vėliau ir spausdinimo aparatui…

Viena mintis apie „Kaip internetas pakeičia spausdintą žodį“

  1. Dabar viskas persikelia į internetą ir kompiuterį. Pradedant dokumentais, darbo sutartimis, baigiant tiesiog verslais. Šiais laikais pradeda pirmiau kurtis elektroninės parduotuvės, o tik po to fizinės, ir tai ne visada. Internetu pasiekiama didesnė auditorija žmonių, be to ir patogiau, nes nusipirkti prekę ar pasirašyti dokumentus nebūtina susitikti, jei atstumas žmones siekia didelis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *